A A A

Nasz Zespół Szkół Nr 10 imienia Profesora Stefana Banacha składa się z X Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum Nr 11. To miejsce jest rozpoznawane jako jednostka edukacyjna z wysokim poziomem nauczania, która zarazem pomaga uczniom w osiąganiu celów życiowych i przygotowuje do dalszych etapów edukacji na różnych uczelniach. Nasze szkoły zapewniają miłą, przyjazną nauce atmosferę oraz wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Patronem Zespołu Szkół jest Stefan Banach, który urodził się w 1892r., a zmarł w 1945r.

X Liceum Ogólnokształcące powstało w 1992 roku. Jest wyposażone w dwie pracownie komputerowe (sprzęt wysokiej klasy), salę multimedialną, a także w doskonale wyposażone sale lekcyjne - chemia, fizyka, biologia, geografia, matematyka, język polski.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą klas w naszym Liceum w roku szkolnym 2017/2018:

Podstawowym językiem obcym jest język angielski. Drugi język obcy jest wybierany przez uczniów - język niemiecki, język francuski, język rosyjski.

Gimnazjum Nr 11 (założone w 1999r.) posiada dwie sale informatyczne (z dostępem do internetu), a ponadto sale lekcyjne przystosowane są do wyświetlania prezentacji multimedialnych (tablice interaktywne, rzutniki komputerowe). Na terenie gimnazjum działa bezprzewodowy dostęp do internetu- Hot-Spot.

Profile w G11 (ostatni nabór 2016/2017):

• klasa 1a- profil matematyczno- informatyczny (rozszerzona matematyka i informatyka)

• klasa 1b- profil ogólny;

• klasa 1c- profil dwujęzyczny (historia, chemia, matematyka);

• klasa 1d- profil przyrodniczy;

• klasa 1e- profil ogólny;

Pierwszym językiem obcym jest język angielski, drugi jest wybierany według preferencji uczniów z klasy. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy językiem niemieckim, językiem francuskim a językiem rosyjskim.

Nasz Zespół Szkół oferuje dostęp do bardzo dobrze wyposażonej biblioteki. Znajduje się w niej czytelnia oraz stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Księgozbiór liczy ponad 20 tysięcy egzemplarzy, co sprawia, że znajdziemy tutaj książki różnych gatunków literackich, a każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.

Na terenie szkół znajduje się centrum sportowe, w skład którego wchodzą:

• pełnowymiarowa hala sportowa z widownią (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna);

• salka przystosowana do uprawiania gimnastyki i judo (z widownią); swoje zajęcia ma tutaj Toruński Klub Judo;

• doskonale wyposażona siłownia;

• boisko do piłki nożnej oraz piłki koszykowej;

Odbywają się także sportowe zajęcia pozalekcyjne z koszykówki, siatkówki oraz na siłowni. Co roku odbywają się turnieje szachowe.

Nasza szkoła oferuje nie tylko wyśmienite warunki do pogłębiania wiedzy, ale także daje możliwość brania udziału w wielu zajęciach pozalekcyjnych niemal ze wszystkich przedmiotów. W budynku liceum działa Galeria Szkolna, gdzie prezentowane są wystawy uczniów oraz okolicznościowe.

Obszar Zespołu Szkół Nr 10 wypełnia budynek „Klubu Ucznia” oraz „Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży” (ECWM). Jest to jedna z trzech placówek mających swoją siedzibę na terenie Polski, która działa pod patronatem Unii Europejskiej. Organizuje konferencje, spotkania ekonomiczne, ekologiczne, poświęcone prawom człowieka itp. Dodatkowo oferuje wycieczki do krajów Europy Zachodniej dla najlepszych uczniów. Swoją działalność prowadzi także organizacja „Amnesty International”. Nasz Zespół Szkół organizuje corocznie Obozy UNESCO, podczas których uczniowie z całej Polski mają możliwość nauki języka angielskiego pod okiem nauczycieli ze Stanów Zjednoczonych.

Na terenie szkoły działa dobrze wyposażony Internat dla uczniów G11 i XLO spoza Torunia. 130 miejsc jest dostepnych w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z umeblowaniem. Wyremontowana stołówka zapewnia posiłki mieszkańcom Internatu, ale także osobom z naszego miasta jak i tym codziennie dojeżdżającym z okolicy. Szkolna stołówka jest przystosowana do organizacji imprez okolicznościowych, takich jak otrzęsiny czy bale.

Dogodna lokalizacja Zespołu Szkół Nr 10 (centrum miasta) zapewnia szybki i bezpieczny dojazd, także środkami komunikacji publicznej. Skomunikowanie zapewnia bliskie położenie przystanków komunikacji:

> autobusowej- linie MZK: 10, 12, 14, 15, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 38, 43

> tramwajowej- linie MZK: 1, 2, 3, 4, 5

> autobusowej- linie MOBILIS Lubicz: 101, 103

Ponadto w odległości około 500 metrów zlokalizowany jest dworzec PKS Toruń oraz PKP Toruń Miasto.

Istnieje także możliwość dojazdu do szkoły na rowerze lub też skuterem. Przy budynku liceum znajduje się wiata zamykana na klucz, w której można bezpiecznie zostawić pojazdy.

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty i działania