A A A
Od czterech lat działa w budynku XLO w sali 122 biblioteka językowa English Library. Znajdują się w niej liczne zbiory książek nie tylko w języku angielskim, ale także francuskim, niemieckim i innych. Oprócz niemal tysiąca książek posiadamy też  w kolekcji płyty DVD, słowniki, podręczniki do nauki języka i przygotowujące do egzaminów językowych, płyty multimedialne do nauki języka angielskiego, audiobuki oraz książki z dołączonymi płytami CD. Dzięki wspólnym działaniom uczniów rodziców i nauczycieli biblioteka cały czas się rozwija i poszerza swoją kolekcję. W 2017 roku dzięki uprzejmości Biblioteki Pedagogicznej przejęliśmy ponad czterysta książek w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Biblioteka jest czynna codziennie na długiej przerwie. Mają do niej dostęp wszyscy uczniowie naszego liceum.
Prowadzimy również własną stronę fejsbukową   https://www.facebook.com/janemarpleenglishlibrary/ na której pojawiają się informacje o nowościach w naszej bibliotece, stypendiach uczelni angielskich oraz egzaminach Cambridge (FCE, CAE).
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki oraz jej strony! Szczegółowych informacji udziela pani prof. Aleksandra Lenartowicz.
 

Projekty i działania